Jdi na obsah Jdi na menu
 


Guano apes

18. 1. 2007

Tohle jméno německé kapely z Göttingenu neznamená vlastně nic. Guano – ztuhlý trus mořských ptáků; Apes – lidoopi. Dali se dohromady už v roce 1994 ve složení Henning Rümenapp -kytara; Stefan Ude-baskytara; Dennis Poschwatty-bicí. Ale chyběl jim zpěvák. Nedokázali si představit, že frontmankou kapely se stane žena. S příchodem Sandry Nasic v roce 1996 se vše změnilo a jejich popularita šla rychle nahoru. Krásný vzhled a drsný hlas zpěvačky tomu jen přidal.

Obrazek

1996Ještě v tom samém roce s přehledem získali první místo v soutěži německé televize Viva. Odměnou za to bylo natočení klipu a účast na hudebním festivalu. Vybrali si píseň Open your eyes, kterou potom Viva často opakovala v programu. Singl obsazoval přední místa v německé hitparádě. Následně podepsali smlouvu s vydavatelstvím Gun Records.

1997Zanedlouho vydali svoje debutové album Proud like a god. Singl Lords of the boards původně vznikl pro snowboardový šampionát, pak se stal největším hitem, který všem uvízl hluboko v paměti. Album prorazilo v evropských hitparádách a prodalo se ho kolem půl milionu kusů a získalo platinovou desku. V roce 1999 je album vydáváno i v USA a tím si otevírá americký trh.

2000Vydali se na velké turné po celém Evropě i USA. Současně taky vydali svoje druhé album Don't give me the names, které nebylo a nic horší než to první. Snažili se zvuk přiblížit jejich živým koncertům. Největším hitem byl asi Big in Japan nebo No speech a Living in a lie. V září 2001 vyjeli na turné spojené s propagací desky.

2003Mezitím vymýšleli písničky na své třetí album Walking on the thin line, které mělo vyjít v létě 2002, ale kvůli produkci ji vydali až v únoru 2003. V Německu se hned ujala a sigly You can´t stop me, Pretty in scarlet nebo Quietly získali velkou popularitu. U nás se album velkého úspěchu nedočkalo, pouze v rádiích párkrát zazněl jeden ze singlů. A hned potom se vydali na nejdelší turné jaké kdy měli. V říjnu vychází jejich Live album (patří k němu i Live DVD, ale byla to jen limitovaná edice). Pak ale skupina vyhlašuje roční pauzu, protože atmosféra ve skupině začala houstnout. Nakonec v říjnu ještě vydají kolekci singlů.

2004Po roční pauze o prázdninách oznamují, že vydají nový singl a pak album Planet of the apes. Je to to nejlepší z jejich kariéry na dvou cd a vyrážejí na krátké turné po Německu, aby se mohli rozloučit se svými fanoušky. Takto zakončili svoji sice ne dlouhou, ale zato úspěšnou kariéru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lalala

(Teríšek, 8. 6. 2007 10:29)

Tyhle obrázky mi příjdou tak tajemný , že až dou do metalu a né do punku.